Náš příběh

Spolupráce Knihovny Jiřího Mahena a KISKu

Knihovna na Křižovatce (Křížová 24) vznikla díky vůli nevzdat se. V roce 2011, v době ekonomické tísně, stála Knihovna Jiřího Mahena v Brně (KJM) na křižovatce rozhodnutí: knihovnu zrušit a nechat zmizet z kulturní mapy Starého Brna, nebo najít netradiční řešení. Tak se zrodil společný projekt KJM a Kabinetu informačních studií a knihovnictví Filozofické fakulty Masarykovy univerzity (KISK), za podpory městské části Brno-střed.

Komunitní centrum i místo pro praxi studentů

Od roku 2012 tato pobočka KJM zdárně funguje ve spolupráci se studenty KISKu, kteří zajišťují služby pro veřejnost i školy. Díky tomu mohou v praxi uplatňovat své znalosti získávané během studia a ověřovat inovativní řešení.

Knihovna Na Křižovatce je důležitým komunitním centrem, doslova rušnou křižovatkou, kde tráví svůj čas stále více občanů – dětí, studentů, lidí v produktivním věku, seniorů i osob s handicapy. Mottem knihovny jsou obohacující mezigenerační setkávání, výměna zkušeností. Kromě knižní nabídky a přístupu k internetu se orientuje na vzdělávací pořady pro školy a zážitkové akce pro veřejnost.

Naše experimenty

studentů, kteří se na projektu podíleli

zrealizovaných kulturních a vzdělávacích akcí

registrovaných čtenářů